INHALACJE AMSA

inhalatorInhalacje AMSA służą wspomaganiu leczenia oraz profilaktyce w schorzeniach górnych dróg oddechowych np. w ostrym i przewlekłym zapaleniu krtani, w chorobach zatok przynosowych, w chorobach ucha środkowego i dysfunkcji trąbek słuchowych. Inhalacje mogą być wykonywane zarówno u dorosłych jak i u dzieci.

Inhalacje te wykonywane są za pomocą unikalnego inhalatora laryngologicznego najskuteczniejszym systemem AMSA. Inhalator AMSA wytwarza aerozol, który razem z czynnym lekiem podawany jest pacjentowi przez specjalną, wygodną końcówkę nosową, umieszczoną szczelnie w otworach nosa. Aparat generuje cyklicznie dodatnie ciśnienie, które jest sygnalizowane na panelu przednim urządzenia i informuje pacjenta o konieczności przełknięcia śliny. Ciśnienie to pozwala dotrzeć lekom do zatok przynosowych oraz przez trąbkę Eustachiusza prosto do ucha środkowego.

Penetracja wibroaerozolu z nadciśnieniem jest ok. 100 razy lepsza niż aerozolu wytwarzanymi zwykłymi inhalatorami. Wyniki leczenia w wysiękowym zapaleniu ucha są bardzo dobre. W wielu przypadkach takie leczenie jest alternatywą dla leczenia zabiegowego np. założenia drenów.